kondybas: (Default)
kondybas ([personal profile] kondybas) wrote2025-01-27 10:36 am

Майбутнє

Вкотре зайшла мова про те, на що вчитися дітям.

Останні успіхи ШІ якби натякають нам, що першою під жертовний ніж ляже богема. Всі ці митці - співаки, актори, музики, письменники, художники і так далі. Вже зараз успіхи ШІ в цій сфері вражають, а розвиток йде по експоненті. То ж за 15 років ми, замість зкачувати кєно у нетфліксі, будемо казати в мікрофона: покажи мені веселу буфонаду з пограбуванням і про любов. І воно нам показуватиме. Створене для нас, під наш смак і наші вподобання. І тої тривалості, яку ми любимо.

А що з іншими сферами діяльності? Куди податися людині?

Я, поки що, спромігся лише на одне правило: чим нижча ціна помилки, тим швидше роботизують цю роботу. Якщо в пісні вилізе дисонанс - це навряд чи призведе до людських жертв. Та й взагалі, мало хто то помітить. А от якщо косяк вилізе в роботі авіаконструктора, чи архітектора, то наслідки будуть більш, ніж сумними.

А що ви думаєте, де конкуренція з роботами буде мінімальною в найближчі 5-10 років?
seba: (Default)

[personal profile] seba 2025-01-27 01:52 pm (UTC)(link)
Можна тільки гадати)) Ті процеси, що зараз відбуваються, спрогнозувати наперед нереально. Можна тільки аналізувати події вже пост-фактум, коли інтеграція AI в життя стане не такою стрімкою (років через 5 чи 15 чи 30, ХЗ). Тут терміново потрібні поважні експерти (колишні вірусологи і геополітики), але їм не до цього - вони зайняті оналітикою війни чи прогнозами для світової економіки.